Vyhledej
Městská knihovna Slavoj > Co se děje > akce pro děti

Den pro dětskou knihu v městské knihovně Slavoj (24. listopadu 2018)

Redakce / 8.11.2018, Dvůr Králové nad Labem, slavoj.kralovedvorsko.cz
V knihovně letos opět po roce najdete výtvarné dílny, knížky za příjemné ceny, divadlo a pro lovce perel obchůdek, ve kterém lze nakoupit pouze za speciální měnu zvanou moriony. V čajovně bude připraveno občerstvení jak pro děti, tak pro dospělé.
 
Letos se na vás Městská knihovna Slavoj těší v sobotu 24. listopadu od 9:00 do 11:30 a od 13:00 do 17:00 hodin. 

Den pro dětskou knihuDen pro dětskou knihu je projekt SKIPu (Svaz knihovníků a informačních pracovníků), jehož první ročník byl odstartován v roce 2007.  Termín byl vybrán právě na období před Vánoci, aby tento program spadal do období relaxace a klidu a navolil tu správnou vánoční atmosféru. 
Den pro dětskou knihu vznikl za účelem propagace dětských knih, čtení a čtenářství, ale také knihoven jako institucí. V průběhu dne se tedy v knihovnách mimo jiné prodávají knihy, zvláště dětské. Děti se mohou zúčastnit připravených různorocých dílen a divadelních představení. Kníhovníci chtějí, aby rodiče přemýšleli nad knihami jako dárky pro své milé pod stromeček, a děti tak navázaly lepší kontakty s knihami. Knihy takto mohou pro děti mít větší význam než televize a internet.  

Podrobný program je k dispozici na www.slavoj.cz

Všichni jste srdečně zváni.

Denisa Všetečková
MK Slavoj

Další články Městská knihovna SLAVOJ

 

Související články
Akce na víkend 24.-25. listopadu 2018
Akce na víkend 24.-25. listopadu 2018 na Jaroměřsku

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 184x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět