Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Knihovna Slavoj dětem prázdniny možná prodlouží. Novinkou je parkoviště pro návštěvníky

Redakce / 30.08.2017, Dvůr Králové nad Labem, slavoj.kralovedvorsko.cz
Městská knihovna Slavoj byla téměř celý měsíc srpen uzavřená z důvodu rekonstrukce oken v prvním patře. Čtenáři si budou moc přijít knihy či CD a časopisy půjčit či vrátit v pátek 31. srpna. Vzhledem k dokončovacím pracem souvisejících s výměnou oken je však pravděpodobné, že oddělení pro děti bude otevřeno až v pondělí 4. září.
 

„Došlo ke zpoždění - vyměňovat okna nám řemeslníci přišli až tento týden. Bohužel nejsme si jisté tím, že stihneme zprovoznit dětské oddělení,” vyjádřila se k prodloužení prázdnin v dětském oddělení ředitelka Marta Staníková. "Je nám líto, že nebudeme moci uvítat v pátek malé čtenáře, ale věříme, že většina dětí si ještě bude užívat poslední dny prázdnin a nijak je pozdější otevření dětského oddělení nepocítí. Budeme se na všechny děti těšit v pondělí," doufá v pochopení veřejnosti Staníková. Knihy z dětského oddělení je případně možné vrátit ve studovně v 1. patře.

To však neznamená, že by se v srpnu v knihovně nic nedělo. „Udělaly jsme tu spoustu práce, kterou nemáme šanci stihnout za plného provozu," vysvětluje ředitelka knihovny. 

Novinkou v knihovně je možnost parkování vedle budovy. Celkem 7-8 míst je určeno pro návštěvníky knihovny. I když město získalo možnost užívat část parkoviště již dříve, až nyní je to místo, které můžeme parkovištěm nazvat. Došlo ke srovnání a zpevnění povrchu a umístěny na pozemek byly i sloupky s řetězy, které oddělují parkoviště od chodníku. 

Knihovna každoročně nabízí kromě možnosti vypůjčky knih a mediálních nosičů či společenských her také účast na vzdělávacích kurzech. Kromě jazykových kurzů pro všechny věkové kategorie nabízí i univerzitu třetího věku, školu internetu či Rolničku - Hejbánek (logohrátky pro nejmenší). 

Kateřina Sekyrková

Další články Městská knihovna SLAVOJ

 

Související články
Nabídka vzdělávání v knihovně Slavoj ve školním roce 2017/18
Konec blátivého parkoviště u pošty. Od pondělí 12. března se upravuje na zpevněnou odvodněnou plochu

 
Vaše komentáře
překvapeníčtenář, 31.08.2017 08:18, Reagovat
Nemohl by se objevit také příspěvek, kde se radnici něco povedlo? Ani okna v knihovně nejsou schopni vyměnit přes prázdniny? Co tam ten starosta a spol. vlastně dělají?
 
 
Přečteno 375x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět